O nas

Jak przebiega cyklinowanie podłogi...

Cyklinowanie desek polega na wyrównaniu powierzchni drewna do idealnej, bez zarysowań oraz ubytków gładzi. Na początku prac dobierane są odpowiednie papiery ścierne o różnych gradacjach, zaczynając od najmniejszej. Dzięki nowoczesnym maszynom zwanymi inaczej cykliniarkami np. kątówka lub polerka prace szlifierskie przebiegaja sprawnie i dokładnie, a nasza podłoga staje się idealnie równa i gładka. W tej sposób stare podłogi wymagające renowacji odzyskają stary, nowy wygląd. Nasza firma wykorzystuje cykliniarki renomowanej firmy Lagler. Zaleta tych urządzeń jest trwałość (15 – 20 lat bez utraty na jakości wykonywanych usług) oraz szerokie zastosowanie nawet podczas cyklinowania trudnych parkietów. Świetnie sprawdzają się na małych, jak i dużych powierzchniach. Istotna zaleta tych urządzeń jest system odsysania pyłu, dzieki czemu zapylenie pomieszczenia zostało ograniczone do całkowitego minimum.

W zależności od stanu podłogi wykonuje się również wymianę desek, wypełnianie ubytków bądź szpar za pomocą szpachlowania. Ważne tutaj jest zachowanie identycznego koloru z elementami drewnianymi. Zdarza się również, ze należy dobić wystające gwoździe, aby nie były widoczne na powierzchni podłogi. 

Cyklinowanie nie jest wbrew pozorom łatwą czynnością, ponieważ wymaga od fachowca dużego doświadczenia m.in. powinien on wiedzieć, jaki kierunek cyklinowania zastosować, aby po polakierowaniu powierzchni nie było widocznych niedociągnięć.