Najczęściej zadawane pytania

Czego nie obejmuje gwarancja?

Po wykonaniu prac związanych z podłogami drewnianymi przysługuje nam gwarancja na ich wykonanie. Niestety zdażają się sytuacje, których gwarancja nie obejmuje. W skrócie postaram się przedstawić te najważniejsze. Z reguły sytuacje w których gwarancja nie działa wynikają z winy użytkownika lub warunków zewnętrznych wpływających bezpośrednio na pracę drewna.

1. Uszkodzenia mechaniczne parkietu lub deski, czyli obrazowo spadł nam na podłogę jakiś przedmiot i zrobił się "wgniot" lub rysa. Następna sytuacja występująca stosunkowo często, po przyjęciu/imprezie w domu zostały na parkiecie ślady po szpilkach- parkiet to nie stal i w takim obuwiu użytkować go po prostu nie można. Również wytarcia lakieru w miejscach szczególnie uczęszczanych nie podlegają gwarancji- pamiętajmy, aby przed wejściem na parkiet była wycieraczka, ponieważ piasek z butów działa jak papier ścierny i zawsze zniszczy lub uszkodzi nam lakier.

2. Zalanie parkietu wodą, wylanie na podłogę żrących substancji- typu silne detergenty i im podobne. Wystapienie nagłych i niekorzystnych warunków wilgotnościowych, które jeżeli będą się utrzymywały dłuższy czas również mogą doprowadzić do deformacji podłogi. Ważne jest utrzymywanie norm dotyczących wilgotności i temperatury powietrza, ponieważ niedotrzymywanie ich może być powodem odrzucenia reklamacji.

3. Niewłaściwa konserwacja i pielęgnacja podłogi, a wręcz jej brak jest powodem odrzucenia reklamacji. Jest to stosunkowo częste postępowanie inwestora, pomimo przedstawienia mu środków i sposobu ich użycia do prawidłowej konserwacji i pielęgnacji podłogi. Kupując i używając środków, które są nieodpowiednie do ochrony naszych podłóg, sami sobie szkodzimy

Podsumowując, warto zastosować się do tych kilku rad, po to by zachować gwarancję. Spotkałem się również z wymogiem zgłaszania reklamacji w ciągu 7 dni od wystąpienia szkody na naszej podłodze, niezastosowanie się do tego punktu skutkowało utratą gwarancji(notabene w bardzo dobrej firmie parkieciarskiej).

Jak dlugo wykonywana jest usluga?

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.